Problematyczni użytkownicy

Znajdziesz tu nowości dotyczące forum, informacje o wprowadzanych zmianach, a także regulamin forum.
Karol
Lubi Święta, ale nie wierzy w Mikołaja
Posty: 315
Rejestracja: 25 wrz 2006, o 23:19
Kontakt:

Re: Problematyczni użytkownicy

4 gru 2016, o 17:19

Jestem między młotem, a kowadłem i nie wiem co tu zrobić. Czekałem na wypowiedź modzianki, ale widzę, że jej nie zależy, a przez te czekanie odchodzą osoby, które nie powinny, bo nie są niczemu winne i robi się jeszcze gorzej.

Trzeba z tym skończyć, zanim się w ogóle rozpadnie, a dziś mam wrażenie, że między palcami wszystko mi już ucieka.

Nie zostaje mi nic innego jak spełnić prośbę modzianki i usunąć ją z grupy moderatorów na czas nieokreślony. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby zrezygnować z funkcji moderatora to proszę o informację, chciałbym wiedzieć na czym stoję. Postaram się też zrobić porządek z swierkowym i popolem, bo dziś to stanowczo przegięli za co Was przepraszam, powinienem był wczoraj ukrócić ich trollowanie.
elf_sniezka

Kitty_89
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 36743
Rejestracja: 10 paź 2010, o 13:39

Re: Problematyczni użytkownicy

4 gru 2016, o 18:14

Karol miałam pisać na priv, ale napiszę tutaj.
Piszą do mnie osoby, żeby zrobić coś z Popollem i Świerkowym bo z fajnego miejsca, gdzie cieszyliśmy się świętami przez nich robi się syf. I, że piszą do mnie bo wiedzą, że się staram. Powiedz mi co mam im odpisać? Proszą, żeby dać im bana, ale jak im dam, to znowu będzie afera, że bezpodstawnie. Więc po prostu proszę Ciebie o wyraźną ingerencję, bo chyba naprawdę szkoda stracić aktywnych użytkowników na rzecz tych chłopaków? I w moim imieniu też proszę o interwencję bo teksty w stylu czy mam chłopaka, czy do Nesscy że starsza Pani musi odejść są poniżej krytyki i zasługują na więcej niż usunięcie.

Ja zostanę, bo nie uciekam z pola bitwy. I wiem, że są tu osoby, które chcą żebym tu została i nie oddała forum świerkowym i popollom. Ale mam zwyczajnie prośbę- załatwiajmy sprawy moderatorskie tylko w gronie moderatorów. Nie podważajmy swoich decyzji nigdzie publicznie.

I pytanie- czy uważacie, ze to że zamknęłam rozmowę w temacie przygotowanie do świąt jest złe? Bo uznałam, że jest taki okres, że wiele nowych osób wchodzi na forum i zrazi się tą rozmową w tym temacie. Nie chciałam im zamykać ust..

I moja propozycja- zrób moderatorem Mikomaga. Jest z tamtej ekipy, ale przy okazji jest najnormalniejszy. Może to troszkę uspokoi sytuację.

Karol
Lubi Święta, ale nie wierzy w Mikołaja
Posty: 315
Rejestracja: 25 wrz 2006, o 23:19
Kontakt:

Re: Problematyczni użytkownicy

4 gru 2016, o 18:56

Kitty_89 pisze:Piszą do mnie osoby, żeby zrobić coś z Popollem i Świerkowym bo z fajnego miejsca, gdzie cieszyliśmy się świętami przez nich robi się syf. I, że piszą do mnie bo wiedzą, że się staram. Powiedz mi co mam im odpisać? Proszą, żeby dać im bana, ale jak im dam, to znowu będzie afera, że bezpodstawnie. Więc po prostu proszę Ciebie o wyraźną ingerencję, bo chyba naprawdę szkoda stracić aktywnych użytkowników na rzecz tych chłopaków? I w moim imieniu też proszę o interwencję bo teksty w stylu czy mam chłopaka, czy do Nesscy że starsza Pani musi odejść są poniżej krytyki i zasługują na więcej niż usunięcie.
Dałem popolowi ostrzeżenie też, choć to raczej marne, próbowałem też go przegadać na shoutboxie i chyba się póki co udało. Banem na pewno się wiele nie wskóra, bo założy nowe konto, co już było próbowane. Myślałem, żeby dać mu bana na np. tydzień za to, bo zdecydowanie przesadził, ale to też nic nie da, bo ma zmienne IP :-/ Przydałby się mod na forum, który chowa posty takich ferelnych użytkowników, ale on sam widzi, że jest wszystko ok. Ciekawe czy jest taki.
Kitty_89 pisze:Ale mam zwyczajnie prośbę- załatwiajmy sprawy moderatorskie tylko w gronie moderatorów. Nie podważajmy swoich decyzji nigdzie publicznie.
Tak też chciałem, ale wymknęło się wszystko spod kontroli dość szybko.
Kitty_89 pisze:I pytanie- czy uważacie, ze to że zamknęłam rozmowę w temacie przygotowanie do świąt jest złe? Bo uznałam, że jest taki okres, że wiele nowych osób wchodzi na forum i zrazi się tą rozmową w tym temacie. Nie chciałam im zamykać ust.
Bardzo dobrze, można jeszcze ten wątek przeczyścić z tych tematów nie dotyczących bezpośrednio samego wątku.
Kitty_89 pisze:I moja propozycja- zrób moderatorem Mikomaga. Jest z tamtej ekipy, ale przy okazji jest najnormalniejszy. Może to troszkę uspokoi sytuację.
Też o tym myślałem, chmurka też się zgłaszała na chętną, ale myślę, że można by zrobić jakieś głosowanie po prostu, niech sami wybiorą/zdecydują. Oczywiście popol/swierkowy nie wchodzą w grę w żaden możliwy sposób.
elf_sniezka

Kitty_89
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 36743
Rejestracja: 10 paź 2010, o 13:39

Re: Problematyczni użytkownicy

4 gru 2016, o 19:14

Karol a czy mógł byś w wyraźnym miejscu (nie na shotboxie) napisać np. w ogłoszeniach, że dostał ostrzeżenie? Po prostu, żeby inni użytkownicy widzieli, że tak się stało. Bo na prawdę są osoby, które o to proszą. Można by było np. założyć temat, gdzie będą wpisywani wszyscy użytkownicy dostający ostrzeżenia, żeby nie było, że to jakaś forma ich potępienia. Coś takiego było by naprawdę super, bo by uspokoiło wiele sytuacji.

Dobra, zajmę się tym wieczorem i przeczyszczę ten temat usuwając wszystkie "rozmowy" nie dotyczące przygotowania do świąt/

Moja propozycja jest taka, żeby zrobić ankietę. Żebyś wybrał kandydatów, a żeby wszyscy głosowali.

Mam pytanie- w takim przypadku ja, Diana, Justyna, Agos itp. jesteśmy dalej moderatorkami czy automatycznie przestajemy być?

Karol
Lubi Święta, ale nie wierzy w Mikołaja
Posty: 315
Rejestracja: 25 wrz 2006, o 23:19
Kontakt:

Re: Problematyczni użytkownicy

4 gru 2016, o 19:29

Kitty_89 pisze:Karol a czy mógł byś w wyraźnym miejscu (nie na shotboxie) napisać np. w ogłoszeniach, że dostał ostrzeżenie? Po prostu, żeby inni użytkownicy widzieli, że tak się stało. Bo na prawdę są osoby, które o to proszą. Można by było np. założyć temat, gdzie będą wpisywani wszyscy użytkownicy dostający ostrzeżenia, żeby nie było, że to jakaś forma ich potępienia. Coś takiego było by naprawdę super, bo by uspokoiło wiele sytuacji.
Zorganizuję temat.
Kitty_89 pisze:Dobra, zajmę się tym wieczorem i przeczyszczę ten temat usuwając wszystkie "rozmowy" nie dotyczące przygotowania do świąt/
Przeczyściłem już, ale możesz przejrzeć czy nic nie pominąłem?
Kitty_89 pisze:Mam pytanie- w takim przypadku ja, Diana, Justyna, Agos itp. jesteśmy dalej moderatorkami czy automatycznie przestajemy być?
Agos prosiła mnie żeby usunąć ją z grupy moderatorów (zdenerwowała się postem popola i się nie dziwię), przeprosiłem ją za tą sytuację i zapytałem czy na pewno tego chce i czekam na odpowiedź.
Andy zmieniła sobie grupę domyślną na użytkownika, ale dalej ma uprawnienia moderatora. Więc nie wiem czy już nie chce być moderatorem, czy co?
Co do reszty to jeżeli ktoś nie chce sam z siebie zrezygnować z powodu zaistniałej sytuacji, to tym bardziej ja nie mam powodu degradować.
elf_sniezka

Kitty_89
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 36743
Rejestracja: 10 paź 2010, o 13:39

Re: Problematyczni użytkownicy

4 gru 2016, o 19:40

Dziękuje.

Pewnie, spokojnie, przejrzę.

Rozmawiałam z Agos i ustaliłyśmy, że walczymy dla dobra najfajniejszych ludzi stąd. Więc nas masz w walce dalej. Z Anią postaram się na spokojnie porozmawiać, ale jutro, jak troszkę opadną emocje.

I ja też przeproszę- może nadmiernie wzięłam niektóre słowa do siebie. Ale ta sytuacja trochę mnie przerosła.

agos3009
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 9781
Rejestracja: 8 paź 2011, o 09:25

Re: Problematyczni użytkownicy

4 gru 2016, o 19:45

Jestem Karolu, miałam odpisać w pw ale napiszę tutaj. Jeżeli Popol i Swierkowy się ogarną, przestaną ironizować i będą do każdego (moderatora, czy każdego innego użytkownika) podchodzili z szacunkiem mogę zostać, bo uwielbiam to forum i naprawdę spędzam tu mnóstwo czasu świetnie się bawiąc. Wiadomo nie zawsze każdy musi zgadzać się z wszystkimi, ale nie chcę, by przez osoby, które sieją zamęt opuszczały forum osoby, które są w porządku wobec wszystkich. Jeśli oni się nie uspokoją boję się, że tak właśnie może być.

Jestem jak najbardziej za tym, żeby zrobić ankietę z kandydatami na moderatorów(oczywiście poważnymi :-) ) i niech ludzie głosują. Chcą mieć prawo głosu - będą mieli, sami wybiorą swojego przedstawiciela.

andy
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 9641
Rejestracja: 20 wrz 2007, o 09:45
Lokalizacja: łódzkie

Re: Problematyczni użytkownicy

4 gru 2016, o 21:21

Owszem zmieniłam grupę i proszę pozbawić mnie funkcji moderatora.
Kasiu ja nie wiem czy ja jeszcze chcę tu być z tego forum zrobiła się jakaś szopka. Źle się już tu czuję widać jak wiele osób uznało nas za jakiś krąg do którego nikogo nie wpuszczamy. Mikomag nawet Agos napisała że na forum są grupki. Żal mi tylko osób które już polubiły to forum a ja je też polubiłam. Mam na myśli Krysię i Młodą mamę.Bez nas stałych użytkowników to forum umrze śmiercią naturalną zaraz po nowym roku.

Kitty_89
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 36743
Rejestracja: 10 paź 2010, o 13:39

Re: Problematyczni użytkownicy

4 gru 2016, o 22:19

Aniu ja właśnie dla tych osób tu zostałam. Dla Krysi, dla Młodej_mamy. I dla nich nie zdecydowałam się zrzec moderatorstwa.
Aniu nie zostawiaj nas. Rozumiem, że nie chcesz być moderatorką ale nie zostawiaj nas, proszę...

Karol
Lubi Święta, ale nie wierzy w Mikołaja
Posty: 315
Rejestracja: 25 wrz 2006, o 23:19
Kontakt:

Re: Problematyczni użytkownicy

4 gru 2016, o 23:13

andy pisze:Mam na myśli Krysię i Młodą mamę.Bez nas stałych użytkowników to forum umrze śmiercią naturalną zaraz po nowym roku.
Uuu szantaż... mam rozumieć, że uważacie się za jedynych użytkowników forum i teraz wszystkie odejdziecie/przestaniecie pisać, żeby to forum padło? Nikt Was stąd nie wyganiał, a takim zbiorowym odejściem, nawet osób w żaden sposób nie zaangażowanych w sprawę, utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że "uderz w stół, a nożyce się odezwą" i faktycznie Majkel i reszta miała rację.

W sumie to pytanie retoryczne, bo andy już na to nie odpowie.
elf_sniezka

agos3009
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 9781
Rejestracja: 8 paź 2011, o 09:25

Re: Problematyczni użytkownicy

5 gru 2016, o 09:52

Dziwne, że piszesz o jakimś naszym szantażu i o odejściu wszystkich, żeby forum upadło jeżeli 3,4 posty wyżej pisałyśmy Ci z Kasią, że chcemy walczyć o to forum, zostać mimo to, że byłyśmy obrażane i oto kolejny atak wymierzony w naszą stronę. Może wystarczy nauczyć się czytać ze zrozumieniem?

Zauważ ilu użytkowników z chata udziela się regularnie na forum? Dzika sporadycznie i Mikomag? Ktoś jeszcze? Kamillho - 5 postów od początku roku, przy czym pojawia się praktycznie codziennie. Nas posądzacie o "kółka wzajemnej adoracji" a tam co się dzieje? Rozmowy niejednokrotnie poniżej jakiegokolwiek poziomu. Uwierz mi, nie każdy ma ochotę na rozmowę kto ile wypije, ile alkoholu kupi na sylwestra i co zrobić, żeby kac w poniedziałek nie męczył - świetna wizytówka dla forum o tematyce świątecznej, naprawdę. Ile osób bywa tu regularnie od stycznia do września poza moderatorami?

Chęć naszego odejścia nazywasz szantażem, a ja określiłabym to inaczej, a mianowicie otworzeniem Wam oczu na to, co źle tutaj funkcjonuje i że chyba niewłaściwe osoby o to posądzacie... w sumie "Majkel (który wolał odejść) i reszta" mieli rację (podkreślasz Karolu to któryś już raz), więc podejrzewam, że i tak się nie liczysz z naszym zdaniem i Twoim ostatnim postem właśnie to pokazałeś. ;-) edit: i natępym także.

To wszystko zaczyna przypominać cyrk na kółkach, nie chcę w tym uczestniczyć, więc po namyśle podtrzymuje swoją decyzję o rezygnacji z bycia moderatorem.
Na ile byłam w stanie starałam się szerzyć spokój i zgodę, ale niestety to się nie uda jeżeli wychodzi tylko od jednej strony. Z moich obserwacji zabrakło tu szacunku i zrozumienia drugiej osoby, a to kłóci się z moimi wartościami i nie pasuje mi do miejsca jakim powinno być forum dotyczące Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękuję za ponad 5 wspólnych lat spędzonych tutaj, powodzenia w dalszym prowadzeniu forum.

Karol
Lubi Święta, ale nie wierzy w Mikołaja
Posty: 315
Rejestracja: 25 wrz 2006, o 23:19
Kontakt:

Re: Problematyczni użytkownicy

5 gru 2016, o 10:22

agos3009 pisze:Dziwne, że piszesz o jakimś naszym szantażu i o odejściu wszystkich, żeby forum upadło jeżeli 3,4 posty wyżej pisałyśmy Ci z Kasią, że chcemy walczyć o to forum, zostać mimo to, że byłyśmy obrażane i oto kolejny atak wymierzony w naszą stronę. Może wystarczy nauczyć się czytać ze zrozumieniem?
Odniosłem się do słów andy, wybacz, że nie wymieniam nickami, ale nie wiem dokładnie kto w tą grupę się zalicza, a kto nie. Nie zaliczałem Cię do tej grupy, ale widać, że sama się do niej zaliczasz. I kto tu nie czyta ze zrozumieniem?

Co do reszty, to może jest jakiś powód dlaczego oni się nie udzielają w tematach? Nie raz widziałem jak ktoś nie chciał pisać, bo wolał nie wchodzić w grupkę forumową. Słynne pod tym względem jest forum elektroda.pl gdzie jak ktoś nowy przyjdzie to jest wręcz zaszczuty przez starych wyjadaczy. Każde forum z długim stażem takie jest, i zapewne nie jesteśmy wyjątkiem. Co do tematów z kacem itp, to może to lepsze (przynajmniej bardziej życiowe) niż "odliczamy do miliona" itp posty składające się z 1-2 słów, które tylko zapychają bazę.
elf_sniezka

Kitty_89
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 36743
Rejestracja: 10 paź 2010, o 13:39

Re: Problematyczni użytkownicy

5 gru 2016, o 10:43

Twoja ostatnia wypowiedź upewniła mnie w przekonaniu, że nie chcę już brać udziału w tym cyrku.
Uwierzyłeś plotkom, bo jak sam mówisz nawet nie wiesz kto jest w tej grupie, a to świadczy, że nawet nie przeczytałeś rozmów. Uwierzyłeś plotkom.
Nie chcą brać udziału w forum, gdzie posty o piciu itp. są ważniejsze niż przyjazne posty innych uczestników.
Ja również rezygnuję z bycia moderatorką.

Dziękuje za poprzednie, cudowne lata przygotowań do świąt.

Karol
Lubi Święta, ale nie wierzy w Mikołaja
Posty: 315
Rejestracja: 25 wrz 2006, o 23:19
Kontakt:

Re: Problematyczni użytkownicy

5 gru 2016, o 11:39

Kitty_89 pisze:Uwierzyłeś plotkom, bo jak sam mówisz nawet nie wiesz kto jest w tej grupie, a to świadczy, że nawet nie przeczytałeś rozmów. Uwierzyłeś plotkom.
Uwierzyłem dopiero jak zobaczyłem że wystarczy tknąć jedną i wszystkie odchodzicie, wczoraj i dziś miałem aż nadto dowodów. I to jest własnie cyrk.
elf_sniezka

Lucy
Pomocnik Elfa
Posty: 2703
Rejestracja: 3 lis 2009, o 16:45
Lokalizacja: Rovaniemi

Re: Problematyczni użytkownicy

6 gru 2016, o 22:52

Karol pisze:
Kitty_89 pisze:Uwierzyłeś plotkom, bo jak sam mówisz nawet nie wiesz kto jest w tej grupie, a to świadczy, że nawet nie przeczytałeś rozmów. Uwierzyłeś plotkom.
Uwierzyłem dopiero jak zobaczyłem że wystarczy tknąć jedną i wszystkie odchodzicie, wczoraj i dziś miałem aż nadto dowodów. I to jest własnie cyrk.
Cyrk będzie jak takie popole czy dzikie będą modami, oni udzielają się tylko na boxie i piszą o bzdurach, a Dziewczyny były tu od lat, organizowaly wysyłanie kartek czy prezentów, dbaly o forum, by było wszystko na temat w wątkach, takim ludziom się ufa a nie komuś kto pisze takie bzdury że głowa mała i to tylko na boxie bo nie jest tutaj dla świąt.
Obrazek
"Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy...''

Zablokowany