Aplikacja mobilna naszego forum

Znajdziesz tu nowości dotyczące forum, informacje o wprowadzanych zmianach, a także regulamin forum.
ODPOWIEDZ
modzianka
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 35031
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 11:30

Aplikacja mobilna naszego forum

16 lip 2014, o 16:25

Asiu i Karolu, chociaż głównie mam pytanie do Karola bo chyba Ona zajmuje się forum od strony technicznej. Czy dałoby radę stworzyć aplikacji mobilnej naszego forum? Bardzo dużo ludzi( w tym ja) korzysta częściej z telefonu/smartfona niż komputera i myślę, że taka apka byłaby świetnym rozwiązaniem. Weszłam kilka razy na forum przez przeglądarkę w smartfonie, ale niestety zbyt dużo zamieszania jest z otwieraniem stron po napisaniu posta, a następnie mnóstwo kilknięć "cofnij" żeby wrócić do listy wątków. Mam nadzieję, że poradzicie cosik :-)
W Świąteczne dni magiczna jest miłości moc to miłości moc.
Gdy dzielimy ją w wśród ludzi wokół nas
Obrazek

no avatar
tesla
Niedowiarek
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 20:38

Re: Aplikacja mobilna naszego forum

9 wrz 2014, o 21:07

Pomysł nie jest zły, ale zrobienie osobnej apki wymagałoby dużych nakładów czasowych. Myślę, że szybciej i równie efektywnie będzie przystosować stronę forum do wersji mobilnej :)
Choinki sztuczne? Sprawdź sklep internetowy producenta choinek, dla Forumowiczów specjalne promocje ;)

Majkel
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 4756
Rejestracja: 14 paź 2008, o 14:07

Re: Aplikacja mobilna naszego forum

19 wrz 2014, o 11:08

Odświeżam :mrgreen:
Czy jest możliwość stworzenia mobilnej strony naszego forum :-) ?
IT'S ALL ABOUT LOVE
L.O.V.E.

Karol
Lubi Święta, ale nie wierzy w Mikołaja
Posty: 315
Rejestracja: 25 wrz 2006, o 23:19
Kontakt:

Re: Aplikacja mobilna naszego forum

19 wrz 2014, o 13:53

Wszystko się da :) Trochę zbadałem temat i mam takie opcje:
  • odświeżyć wygląd forum i przygotować nowy, responsywny szablon (taki co dostosuje się do wielkości ekranu urządzenia i będzie wyglądać dobrze na smartfonie, tablecie czy komputerze)
    • mogę to zrobić ja, ale nie ręczę za to ile to czasu mi zejdzie, poza tym grafikiem nie jestem i będzie to pewnie wyglądać graficznie tragicznie (jak obecny wygląd :roll: )
    • można kupić gotowca (z tego co się zorientowałem to ceny nie są wysokie - w granicach 20$ za szablon), jest to czysty szablon (ale responsywny) i trzeba by graficznie dopasować do tematyki forum, tutaj przykład takiego szablonu zmniejszajcie rozmiar przeglądarki i widać jak zmienia się zawartość tak, aby przekazać w miarę dużo informacji, ale czytelnie i bez potrzeby przewijania w poziomie
    • zlecić komuś stworzenie szablonu (lub dopasowanie tego z powyższego punktu), niestety nie znam nikogo kto by takie coś robił, ani gdzie ich szukać i czym się kierować przy wyborze delikwenta, nie wiem ile także taka zabawa kosztuje (gdzieś na webmasterskich forach widziałem kwoty rzędu 500zł+, wydaje mi się to mało, tym bardziej, że to sporo pracy, w pracy współpracujemy z profesjonalnym grafikiem, który kasuje 200$ za pojedynczy widok aplikacji mobilnej...)
  • zainteresować się aplikacją Tapatalk (Android, iOS), z tego co wyczytałem, aby współgrała z forum phpBB3 potrzeba tylko wgrać jakiś plugin (a to nie problem)
Z innej beczki przyznam też, że marzy mi się "strona główna" będąca takim kompendium o różnych świętach, w końcu to swiateczne.info :mikolajrenifer:
elf_sniezka

Majkel
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 4756
Rejestracja: 14 paź 2008, o 14:07

Re: Aplikacja mobilna naszego forum

19 wrz 2014, o 16:36

Karol jakbyś potrzebował pomocy to jestem do dyspozycji :-)!
Bardzo spodobał mi się pomysł ze stroną główną :-D ! Musiałbyś tylko przedstawić swoją wizję, jak Ty to widzisz.
IT'S ALL ABOUT LOVE
L.O.V.E.

Karol
Lubi Święta, ale nie wierzy w Mikołaja
Posty: 315
Rejestracja: 25 wrz 2006, o 23:19
Kontakt:

Re: Odp: Aplikacja mobilna naszego forum

24 wrz 2014, o 11:57

To już załatwione. Właśnie piszę z telefonu [emoji1] całkiem fajnie się to obsługuje, choć na początku było ciężko się połapać.
elf_sniezka

Ewusia
Niedowiarek
Posty: 99
Rejestracja: 16 lis 2008, o 13:11
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Re: Aplikacja mobilna naszego forum

24 wrz 2014, o 12:17

Hej! Akurat zaczęłam rozmyślać o świętach :) a tu prosze dostalam meila o aplikacji mobilnej - bardzo fajny pomysl bo ostatnio korzystam wyłącznie z telefonu:)

Karol
Lubi Święta, ale nie wierzy w Mikołaja
Posty: 315
Rejestracja: 25 wrz 2006, o 23:19
Kontakt:

Re: Aplikacja mobilna naszego forum

24 wrz 2014, o 12:56

UUUu nawet dostałem powiadomienie push w telefonie, że ktoś odpisał :D
elf_sniezka

Majkel
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 4756
Rejestracja: 14 paź 2008, o 14:07

Re: Aplikacja mobilna naszego forum

24 wrz 2014, o 12:57

Karolu forum świetnie "śmiga" z poziomu aplikacji :-D!
Jeszcze raz dziękuję :mrgreen:
Wszystko działa tak jak na forum, jest nawet opcja która wyświetla wszystkie nieprzeczytane posty ^^
IT'S ALL ABOUT LOVE
L.O.V.E.

modzianka
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 35031
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 11:30

Re: Aplikacja mobilna naszego forum

24 paź 2014, o 21:30

Karol, no kurcze Ty to jesteś niesamowity facet. Ledwo Cię o coś poprosimy a już zrobione. Piąteczka i wielki ukłon w Twoją stronę! :-)
W Świąteczne dni magiczna jest miłości moc to miłości moc.
Gdy dzielimy ją w wśród ludzi wokół nas
Obrazek

agos3009
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 9781
Rejestracja: 8 paź 2011, o 09:25

Re: Aplikacja mobilna naszego forum

25 paź 2014, o 06:59

Tez z niej korzystam ;-) świetna jest, dziękujemy! :-)

ODPOWIEDZ