Blog świąteczny

Znajdziesz tu nowości dotyczące forum, informacje o wprowadzanych zmianach, a także regulamin forum.
Karol
Lubi Święta, ale nie wierzy w Mikołaja
Posty: 315
Rejestracja: 25 wrz 2006, o 23:19
Kontakt:

Blog świąteczny

10 paź 2011, o 22:39

Witam Was z małą propozycją - stworzenia blogu (bloga?) świątecznego.

Co będzie blog zawierał?
  • Różności kulinarne - głównie przepisy na wszelkiej maści ciasta, ciasteczka, potrawy, dania, napoje, itp.
  • Porady - jak sobie radzić z często spotykanymi sytuacjami podczas świąt (organizacja czasu na sprzątanie, gotowanie, gorączka zakupów, jak dekorować, etc)
  • Recenzje filmów, książek, piosenek o tematyce świątecznej.
  • Zrób to sam - czyli jak wykonać własne świąteczne ozdoby.
  • Inne.
Chcielibyśmy, aby blog prowadzony był przez użytkowników tego forum, ale od przyszłych redaktorów oczekujemy:
  • Przestrzegania zasad pisowni - ortografii oraz składni.
  • Formatowania tekstu, aby czytało się przyjemnie i wyglądało profesjonalnie.
  • Rzetelności i odpowiedzialności, aby teksty nie były pisane na "pałę" oraz nie składały się tylko z kilku zdań. Mile widziane byłyby także zdjęcia do wpisów (w przypadku przepisu choćby gotowe danie, a gdyby były zdjęcia krok po kroku to już w ogóle bajka).
  • Systematyczności - wpisy o tej samej tematyce (przepisy, recenzje), aby trzymały się tego samego schematu/układu treści. W przypadku przepisów - na początku zdjęcie upichconego dania i krótki opis co to jest, do czego to się podaje, ile porcji, czas robienia, ogólny koszt potrawy itp, następnie spis składników i opis przyrządzania. Systematyczność odnosi się także do przestrzegania kategorii wpisów oraz tagów.
  • Regularności - jak częstej? to zależy od ilości chętnych osób, docelowo chcielibyśmy, aby nowe treści pojawiały się raz na jeden lub dwa dni. Zatem jeżeli będą z 4 osoby to wystarczy raz na tydzień coś napisać.
  • Kreatywności
Blog oparty będzie na platformie WordPress, z gotową skórką, jaką uda się znaleźć, ew. przerobioną w razie potrzeby. Z tego co na szybko wygooglałem to trochę tych skórek świątecznych jest. Co więcej WordPress pozwala na integrację z zewnętrznymi narzędziami i można pisać na nim za pomocą np. Windows Live Writer (pisze się w nim jak w Wordzie - bardzo wygodnie, zdjęcia wstawia się też prosto i można je nawet ciekawie obrobić - ramki, cienie, transformacje, efekty, itp, a sam program jest za darmo do pobrania ze stron Microsoftu). Ogółem program taki to miła alternatywa dla ograniczonych i nie do końca przyjaznych użytkownikowi edytorów w przeglądarce.

Co Wy na to? I czy są jacyś chętni?
elf_sniezka

Kitty_89
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 36743
Rejestracja: 10 paź 2010, o 13:39

Re: Blog świąteczny

10 paź 2011, o 22:45

ja bym mogła być chętna- prowadzę z przyjaciółką bloga więc to by był kolejny. Mogła bym pisać recenzje filmów, książek itp. :-)

Dianka
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 34408
Rejestracja: 7 lis 2006, o 21:49
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Re: Blog świąteczny

11 paź 2011, o 13:18

Bardzo fajny pomysł :-) Ja bym się mogła zająć częścią kulinarną i ewentualnie porady :-)
Obrazek
Obrazek

Nela
Wierzący w Św. Mikołaja
Posty: 686
Rejestracja: 17 lis 2008, o 14:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Blog świąteczny

11 paź 2011, o 17:46

Mam takie pytanie- czy ten blog nie będzie konkurencją dla forum? Ewentualnie czy on będzie częścią forum?

Karol
Lubi Święta, ale nie wierzy w Mikołaja
Posty: 315
Rejestracja: 25 wrz 2006, o 23:19
Kontakt:

Re: Blog świąteczny

11 paź 2011, o 21:53

Nela pisze:Mam takie pytanie- czy ten blog nie będzie konkurencją dla forum? Ewentualnie czy on będzie częścią forum?
Będzie rozwinięciem forum. Chodzi o to, aby na blogu był materiały wysokiej jakości. Nowa osoba trafiając tutaj na pewno czuje przesyt informacji, a blog ma dostarczać je w usystematyzowanej formie i promować te z forum, które na to zasługują.
elf_sniezka

Nela
Wierzący w Św. Mikołaja
Posty: 686
Rejestracja: 17 lis 2008, o 14:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Blog świąteczny

12 paź 2011, o 08:26

Rozumiem... Ja mam zawsze sporo pomysłów a także fotek- chętnie bym pisała- ale z racji wieku nie jestem "bystra" w opanowaniu różnych sztuczek komputerowych - tworzenia ramek, przeróbki fotek w jakieś ozdobne tła itp. - miałabym z tym spore trudności- szkoda więc , że się nie mogę dołączyć. Świra na takie pisanie mam odpowiedniego ;-) tzn , humor mi zawsze dopisuje- w pisaniu myśl goni myśl - ale niestety bariera w postaci obsługi graficznej... Fotek z pomysłami wynalezionymi w necie- a i swoich mam mnóstwo... Linków do pIcassa z pomysłami...Może wnuki mnie podszkolą w jakiejś prostej obsłudze... elf_smiech

W każdym razie- z prostymi fotkami- jestem do dyspozycji... Nie należy tylko oczekiwać wyrafinowanych fotek... :mrgreen:

Karol
Lubi Święta, ale nie wierzy w Mikołaja
Posty: 315
Rejestracja: 25 wrz 2006, o 23:19
Kontakt:

Re: Blog świąteczny

12 paź 2011, o 10:05

Po pierwsze - zawsze pomożemy (ja czy Asia) z jakimkolwiek problemem. Po drugie - jeżeli korzystałaś kiedykolwiek z ostatniego Worda z pakietu MS Office to wstawienie do tekstu zdjęcia to kwestia kilku kliknięć i wygląda to mniej więcej tak:
Obramowanie.jpg
Takie zwykłe, proste ramki starczą, nic wymyślnego, żeby w oczy nie kuło. Tu nie trzeba żadnego fotografa, grafika czy wymyślnej filozofii. Także zapraszamy do spróbowania :-) .
elf_sniezka

Karol
Lubi Święta, ale nie wierzy w Mikołaja
Posty: 315
Rejestracja: 25 wrz 2006, o 23:19
Kontakt:

Re: Blog świąteczny

12 paź 2011, o 11:33

Zainstalowałem już WordPressa i proszę wszystkich chętnych do rejestracji pod adresem http://swiateczne.info/blog/wp-login.ph ... n=register , abym mógł przyznać rangę autora.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany programem Windows Live Writer to poradnik odnośnie konfiguracji można przejrzeć tu -> http://www.salonik.net/przyjemne-blogow ... ujemy.html (punkt pierwszy odpada, bo to ustawiam ja i jest już zrobione). Z tego co widzę to pobranie wymaga teraz rejestracji w usłudze Live, wcześniej tego nie było. Bezpośrednio można pobrać z tej strony Microsoftu http://www.windowslive.co.uk/essentials/writer
elf_sniezka

Majkel
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 4756
Rejestracja: 14 paź 2008, o 14:07

Re: Blog świąteczny

12 paź 2011, o 15:05

Jestem chętny do zajęcia się działem recenzji piosenek świątecznych :-)
IT'S ALL ABOUT LOVE
L.O.V.E.

Karol
Lubi Święta, ale nie wierzy w Mikołaja
Posty: 315
Rejestracja: 25 wrz 2006, o 23:19
Kontakt:

Re: Blog świąteczny

12 paź 2011, o 16:37

Ok, Nela i Raven821 - ustawiłem Wam rangę autora (możecie dodawać wpisy i zarządzać swoimi wpisami oraz je publikować). Także macie drogę wolną do tego, aby zapoznać się z tym co tam można, co i jak itp. W razie pytań proszę pytać :). Można też napisać jakiś testowy wpis.

Szablon będzie w najbliższym czasie zmieniony na bardziej tematyczny, ale to jeszcze jest na to trochę czasu.
elf_sniezka

Nela
Wierzący w Św. Mikołaja
Posty: 686
Rejestracja: 17 lis 2008, o 14:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Blog świąteczny

12 paź 2011, o 16:54

Nie wiem jeszcze jak się tam poruszać- ale "polukam" i obczaję... ;-) Dzięki za zaufanie... :Bałwanek:

Majkel
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 4756
Rejestracja: 14 paź 2008, o 14:07

Re: Blog świąteczny

12 paź 2011, o 18:28

Oke dziękuję :-),jutro wyjeżdżam do Wrocławia,także pierwszy wpis wrzucę w poniedziałek :-)
IT'S ALL ABOUT LOVE
L.O.V.E.

modzianka
Przyjaciel Św. Mikołaja
Posty: 35031
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 11:30

Re: Blog świąteczny

12 paź 2011, o 21:11

hej :-) ja bym mogła zająć się bardziej przepisami kulinarnymi i fotkami. Może stworzyć galerię z różną tematyką? ale niestety w "ogarnianiu" techniki jestem razem z Nela na jednym poziomie ;-)
W Świąteczne dni magiczna jest miłości moc to miłości moc.
Gdy dzielimy ją w wśród ludzi wokół nas
Obrazek

euphoria
Zaczynający lubić Święta
Posty: 133
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 23:17
Lokalizacja: Żukowo, POLAND
Kontakt:

Re: Blog świąteczny

12 paź 2011, o 21:59

Mogłabym coś skrobnąć na Waszym blogu d czasu do czasu (bo regularności to ja jakoś nie mogę zagwarantować bo trochę za dużo na głowie mam). Jestem dobra w ozdobach i wystroju wnętrz, a przede wszystkim w kartkach :lol:

Jeśli zechcecie przyjąć moją kandydaturę to mam pytanie: Czy mogłabym kończyć każdy swój wpis linkiem do mojego bloga "Boże Narodzenie w kolorze"? To akurat byłoby z korzyścią dla obu stron.

To czekam co Wy na to elf_sniezka

Santa's elf
Czujący magię Świąt
Posty: 1121
Rejestracja: 5 gru 2008, o 16:18

Re: Blog świąteczny

15 paź 2011, o 06:40

Bardzo fajny pomysł :-D
Jak tylko znajdę czas to też chętnie pomoge. Mam tylko pytanko. Czy blog ten ma skupiać się na typowych polskich świętach? Bo tak sobie pomyślałam, że mogłabym pisać o tym jak święta Bożego Narodzenia są obchodzone w różnych krajach na całym świecie. Mnie to osobiście interesuje i jeśli byłoby zapotrzebowanie na takie wpisy to chętnie się podejmę. ;-)
''Like snowflakes, my Christmas memories gather and dance - each beautiful, unique and too soon gone."

ODPOWIEDZ